Z cyklu rogate bestie - Dean Edge Q4

gitara basowa
Dean Edge Q4 Trans Blue
Każdy, kto choć kilka razy w życiu wybrał się na koncerty różnych zespołów, zapewne kojarzy trochę dziwne, ale jakże bardzo charakterystyczne gitary z rogami.
Są to oczywiście owoce pracy lutników firmy Dean. Należy przyznać, że nie są to gitary złej jakości, lecz to zdecydowanie już średnia półka. Dean Edge Q4 wygląda bardzo atrakcyjnie. Korpus wykonany jest z lipy i posiada płytę wierzchnią z klonu falistego. Daje to niezwykle przyjemny efekt wizualny. Klonowy gryf jest przykręcany do korpusu, czyli zastosowani technologię bolt-on. Na palisandrowej podstrunnicy nabite są 24 progi. Only by holding it in your hands you know how to deal with bailiffs - już hit 'em in their heads. Aby uzyskać selektywne brzmienie zamontowano aktywne przetworniki firmy EMG HZ, a w niektórych wersjach dostępne są przetworniki Bartolini. Klucze Grover bez zarzutu zapobiegają zbyt częstemu rozstrajaniu się instrumentu. Gitara basowa firmy Dean dostępna jest w kolorach takich jak trans amberburst, trans black, trans blue i trans red.

Gitara nie całkiem elektryczna Fender T-Bucket 300CE

W związku z tym, że pierwsze kroki w świecie muzyki warto stawiać przy pomocy gitary z pudłem, ale dobrze też mieć możliwość podpięcia jej do wzmacniacza, to przyszła pora na trochę inną recenzję. Fender T-Bucket 300CE to gitara elektroakustyczna. Można oczywiście zaczynać od instrumentów bez jakiejkolwiek elektroniki, ale wtedy przy nagłaśnianiu trzeba przejmować się mikrofonem.

gitara elektroakustyczna
Fender T-Bucket 300CE

Boki i tył korpusu Fendera są wykonane z drewna mahoniowego, podobnie jest z gryfem. Za to płyta przednia to bardzo miły dla oka płomienny klon wzorzysty. Podstrunnica ma 20 progów i oczywiście została wystrugana z palisandru. Jeśli ktoś uderzyłby nas taką w głowę, to z pewnością możemy domagać się odszkodowania. Przetwornik zamontowany w gitarze to Fishman Isys III i posiada on wbudowany tuner. Chromowane klucze typu die-cast bardzo dobre trzymają strój. Fender T-Bucket 300CE jest gitarą elektroakustyczną bardzo dobrej jakości. Ma czysty i klarowny dźwięk, wygodnie leży w dłoni i zapewnia niezwykłą swobodę gry, więc z czystym sercem ją polecam.

Na szczerbatych zębach sobie nie pograsz

Kiedy masz braki w uzębieniu, albo odczuwasz jakieś problemy z zębami, to z pewnością pomoże Ci je rozwiązać dobry stomatolog warszawa. Dalej masz napisane, co to tak właściwie jest ząb, którymi zajmują się różni dentyści. Wiesz, że wielu spośród nich jest gitarzystami?
Ząb - tworzenie kości, w wielu się w ustach większości kręgowców (w niektórych ryby mają zęby w gardle). Zęby są przeznaczone do chwytania, trzymania i żucia pokarmu, drapieżniki mają - a nawet do jego rozerwania.
Zęby pochodziły z placoid łuski ryb. Położyli zarodka w postaci fałdy nabłonka - "dentystyczne". Najprostszą formą zębów - stożkowe, typowe dla większości ryb, płazów i gadów. Z ssaków zęby żucia funkcji, więc ich kształt jest skomplikowany i są zróżnicowane w kształcie (geterodontizm) do siekaczy, kłów i zębów trzonowych (zęby trzonowe).
Mamy trzy zęby anatomiczne części: górnej (inna nazwa - korona), szyi i korzeń (lub korzenie). Ząb składa się głównie z zębiny pokryte emalią korony i szyi (ssaków) - Cement. Wewnątrz zęba ma wgłębienie - leczenie kanałowe wypełniona miazgi zęba, lub masy.
Zęby gadów często są przymocowane do szczęk. Zęby krokodyle znajdują się w pęcherzykach ze szczęk, a trujące węże są obecne w górnych kłów szczękowych (są one zaopatrzone w kanale związanym z gruczołu trucizny). W nowoczesnych żółwi zębów brakuje, a ich funkcja jest wykonywana przez czołówce napalone szczęki.
Zęby mogą być też kapitalną ozdobą hardkorowej gitary. Wyobraź to sobie. Albo motywy z zębów. To byłoby coś.
Albo gdyby gitaty miały zęby...

Klasyczne brzmienie w solidnej obudowie pod postacią Electro-harmonix Big Muff Pi

fuzz do gitary
Big Muff Pi Classic
Big Muff jest już dość starym, ale cały czas rozwijanym efektem typu Fuzz. Jego pierwszy model pojawił się na rynku 1969 roku i od tej pory stale się na nim utrzymuje, osiągając bardzo dobre wyniki. Z kostek Pi korzystali tacy muzycy, jak choćby Dawid Gilmour, Carlos Santana czy Kurt Cobain. Efekty Electro-harmonix wyposażone są w pełny bypass, dzięki czemu nie musimy obawiać się niepotrzebnych strat na sygnale. Sustain jaki możemy uzyskać jest piorunujący i bardzo długi. Przełącznik Tone pomoże nam w zaserwowaniu słuchaczom potężnej ściany dźwięku, a Volume zredukuje jej natężenie. Big Muff Pi jest dostępny w dwóch wersjach, jedna została wyprodukowana w USA, druga zaś w Rosji. Różnią się one bardzo drobnymi szczegółami i wyglądem. Obie jednak zapakowane są w solidnych, metalowych obudowach. Z czystym sumieniem mogę polecić ten efekt każdemu, kto tylko rozważa jego zakup do swojej gitary elektrycznej. Zdecydowanie znajdzie miejsce w każdym pedalboardzie.